O nás

STRUČNÝ POPIS

Chystá sa u Vás svadba? Oslava jubilea? Stretnutie? Premýšľate nad voľbou muziky? Chcete dostať viac než Vám ponúkajú druhí? Potom už nehľadajte! Hudobná skupina Fantom je hudobno-zábavné LIVE zoskupenie zo stredného Slovenska, ktoré Vám zaručuje výbornú zábavu založenú na serióznosti, dôslednosti, náležitej príprave, profesionálnom a individuálnom prístupe k našim klientom už od roku 1995 a je teda najlepšou možnou variantou pre skvelú zábavu. Jej členmi sú traja hudobníci (Miroslav Hunčár, Petra Kepeňová, Lukáš Chrobák) s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí Vás zaručene nenechajú ostať chladnými. Zoskupenie HS Fantom má bohaté skúsenosti s akciami rôzneho typu a úrovne od terás, zábav cez plesy, svadby až po meetingy a.i. Našim prianím a zároveň aj najvyššou prioritou je, aby boli s nami klienti nadmieru spokojný. A preto urobíme vždy maximum. S nami sa každá vaša akcia razom zmení na neopakovateľný zážitok, pre všetky vekové kategórie a to nadzvukovou rýchlosťou. V prípade záujmu, Vašim prianiam radi vyhovieme. Rezervujte si nás skôr, ako to urobí niekto iný..

Tešíme sa na Vás!

ČLENOVIA

Ing. Miroslav Hunčár (klávesové nástroje, spev, vokály)

Petra Kepeňová (spev, gitara, vokály)

Bc. Lukáš Chrobák (klávesové nástroje, spev, vokály)

Z HISTÓRIE „FANTOMU“

Dovoľte, aby sme sa Vám predstavili. Sme hudobná skupina Fantom. Mnohí, na našich hudobných produkciách sa pýtajú: „Prečo sa voláte práve Fantóm?“, Niektorí si to spájajú zo záhadnou fiktívnou postavou fantóma, či tiež známeho filmového hrdinu Fantomasa. Nuž radi Vám objasníme a odpovieme na vašu otázku. Podstata názvu sa ukrýva predsa len inde než sa všetci doteraz domnievali. Názov hudobnej skupiny „Fantóm“ vznikol na Vojenskej Letecké Akadémii podľa nadzvukové stíhačky „PHANTOM“ keď traja zanietení letci a študenti VLA (Miroslav Hunčár, Miloš Karas a Štefan Kušnír) rozhodli sa aktívne venovať ďalšej vášni popri ich štúdiách a to hudbe.

Počiatky skupiny sa datujú od roku 1995. Už v tomto roku (1995) „Fantomáci“ absolvovali niekoľko úspešných vystúpení a postupnými ohlasmi sa dostávali do povedomia ľudí. Hrávali firemné či študentské akcie, hrávali na svadbách plesoch, zábavách atď.

Jedna z prvých zostáv Fantomu.

Ďalšia zostava.

Armádna súťaž umeleckej tvorivosti, Košice 1997.

Krátko po ukončení vysokoškolského štúdia, z kapely odišiel Štefan Kušnír a nahradil ho výborný gitarista a kamarát Igor „IGI“ Bojkas. V rokoch 2000 – 2003 kapela pôsobila pod záštitou Vojenského vrtuľníkového krídla Prešov. Za zmienku stojí, že v tomto období a až do roku 2005 v kapele pôsobila aj tehdajšia „takmer superstar“ Peťka Kepeňová.

Hovorí sa, že všetko sa raz musí skončiť. Iné si však o to mysleli pôvodní členovia a zakladatelia kapely Miroslav Hunčár a Miloš Karas. Rozhodli sa, aj napriek veľkej nepriazni hudobného osudu s hudbou pokračovať vo dvojici. Obaja hrou na klávesové nástroje a spevom. Za tie roky pozbierali veľa cenných skúseností a spracovali a upravili veľké množstvo vynikajúcich tanečných skladieb ako napríklad rôzne: evergreeny, ľudové piesne, rock, pop či nezabudnuteľné repete a mnohé ďalšie. V tejto „dvojke“ im to hralo do roku 2012, kedy ich rozlúčili pracovné, súkromné a rodinné záležitosti a s nimi spojené povinnosti.

(zľava: Miroslav Hunčár, Miloš Karas

Druhou hudobnou ranou, ktorú Fantóm utŕžil, zcelilo až vzájomné nadviazanie spolupráce pôvodného člena a zakladateľa skupiny Fantom – Miroslavom Hunčár a hudobníkom, spevákom – Lukášom Chrobákom. Po vzájomnej dohode, odštartovala úplne nová éra Hudobnej skupiny Fantom. Dočkala sa úplne nového šatu, v podobe vlastného loga stíhačky ktoré je umiestnené v názve a je zároveň ochrannou známkou hudobné skupiny Fantom, a bohato sa rozšírila aj ponuka služieb. V súčasnosti je dostupná už nielen na východnom či západnom, ale po novom už aj na celom strednom Slovensku. Odteraz celé Slovensko môže zažiť „zábavu nadzvukovou rýchlosťou“.

(zľava: Miroslav Hunčár, Lukáš Chrobák)